WINDSOR CHAMPIONSHIP SHOW 2006

WINDSOR CHAMPIONSHIP SHOW 2006

 

Mrs F A Somerfield

BEST OF BREED :Mrs W CAIN Kutani Rogue Trader and group winner

Dog CC :Mrs W CAIN Kutani Rogue Trader
Res Dog CC :Mrs M V LEWIS Ch Now And Forever Deelayne
Bitch CC :Mr R M SCHOLES Rossgilde Tamegan's Dream JW Sh.CM
Res Bitch CC :Mrs J E WARNER Snowtalia Nuptse Girl
Best Puppy :Mrs T D GILLMAN Mytilene Midnight Cowboy


MPD (12 Entries) Abs: 3
1st:Mrs S V ROUT Simuje Nartika
2nd:Mrs A WATERHOUSE Chtaura The X Factor
3rd: Mr J FAHEY, Miss F & SHIRE Bentarsna Firefox
Res: Mrs G FREE Marpori Limited Adition
VHC:Mr J CARTER, Mr A & WADDELL Becsgame New Beginnings for Alamiks

PD (6 Entries) Abs: 1
1st: Mrs T D GILLMAN Mytilene Midnight Cowboy
2nd: Mrs S V ROUT Simuje Nartika
3rd: Mr P BEATTIE Sabatine Winning Venture
Res: Miss L LEE Nedlik Classic Attraction
VHC: Mr D RICHARDS, Mrs B & HOLMAN Vaderlands Vermillion

JD (8 Entries) Abs: 1
1st: Mrs T D GILLMAN Mytilene Midnight Cowboy
2nd:Mrs A E LUSCOTT Jalus Galileo
3rd:Mr H J & Mrs P I ALLEN Deelayne Que De Que
Res:Mrs G McNALLY Ballito's Ambrose With Angadema
VHC:Mr A & Mrs P G BARTHORPE Patarch Night In White Satin

ND NO ENTRIES

GD (10 Entries) Abs: 3
1st: Mrs S V ROUT Simuje Lexara Donarti
2nd: Mrs J BROMLEY Cossy's Jammie Dodger At Jardene JW
3rd: Mrs S WISEMAN Rishlyn Rising Sun over Skaldan
Res: Mrs S M JONES Tarendes Smokey Bear
VHC:Miss A P CLANCY Clancaniter Floridian

LD (11 Entries) Abs: 2
1st: Mrs S SAUNDERS Bellellen Boy O' Boy
2nd: Mr R J & Mrs H V SKILLINGS Cossy's Jimeny Cricket Among Nosneb
3rd: Mrs J SEWARD Elleonia On The Level JW
Res: Mr N J COPLAND, Mr & Mrs D I & CLANCY Alloorain Who Dares
VHC:Mrs S WISEMAN Rishlyn Rising Sun over Skaldan

OD (15 Entries) Abs: 2
1st: Mrs W CAIN Kutani Rogue Trader
2nd:Mrs M V LEWIS Ch Now And Forever Deelayne
3rd:Mrs S T C POINTON Aust Ch Amesen Come Fly With Me to Ballito (Imp)
Res:Mrs J E WARNER Sowtalia Chomolongma Boy
VHC:Mrs A E LUSCOTT Ch Jalus Dan Dare

VD/B (3 Entries) Abs: 1
1st: 9712 Mrs I ROUTLEDGE Ansuke Tip-Top
2nd: 9669 Miss K J HART Prajna Deluge of Khazedel

MPB (9 Entries) Abs: 1
1st: Mr A C BAXTER Fengola Simply Seductive
2nd: Mrs A WATERHOUSE Chtaura Sealed With A Kiss
3rd: Mr C E ANDERSSON Tantra's Moonlight Seranade
Res: Mr A & Mrs J L PARADISE Sharlow Wiggley Giggley
VHC:Mrs A ROGERS Shigatse Zeena
 

PB (8 Entries) Abs: 2
1st: Miss M D HALL Dimara Miss Izzabella at Shenedene
2nd:Mrs S M ELLIS Nedlik Simply the Style
3rd:Mrs S SAUNDERS Bellellen Solo Girl
Res:Mrs S A WILKES Monkspath Harry Met Sally
VHC:Miss S BEDFORD Sangchenla Persephone

JB (9 Entries) Abs: 1
1st:Mrs M ANDERSON Zentarr Elizabeth
2nd:Miss G HOLLAND Vaderlands Electra-Fy
3rd:Miss V REECE Khalila Isabella
Res: Mrs J WAGHORN Avonbourne Lucy Lastic With Sukisha
VHC:Mrs S SAUNDERS Bellellen Miss Dynamite

NB (2 Entries) Abs: 0
1st: Mrs D A EDRIDGE Ballito Fly Liberty Bell To Zoffany
2nd:Mr A & Mrs J L PARADISE Sharlow Wiggley Giggley

Class 1736 PGB (10 Entries) Abs: 3
1st: Ms B DEWAR THORLBY Aarhus The Achiever
2nd:Mrs S M JONES Tarendes Precious Bear
3rd:Mrs B BUSHELL Chtaura Spinning Around For Jamikasoka
Res:Mrs G McNALLY Angadema Ask For Me
VHC:Miss J SAVOLAINEN Lechoix Head Over Heels

LB (20 Entries) Abs: 3
1st:Mrs J HAZELHURST Zentarr Matilda at Corrolls JW
2nd:Mrs S M JONES Tarendes Scarlet Bear
3rd:Mrs G WATTS-CATLEY Zanamop's Hells Angel
Res:Mrs G FREE Saxonsprings Sunrise at Marpori
VHC:Mrs S M ELLIS Nedlik An Paris

OB (13 Entries) Abs: 2
1st: Mr R M SCHOLES Rossgilde Tamegan's Dream JW Sh.CM
2nd: Mrs J E WARNER Snowtalia Nuptse Girl
3rd: Mr S. J LLOYD Ir Ch Owenavera Eye Candy
Res: Mrs I CHAMBERLAIN Ch Avonbourne Mandzari at Chobrang JW Sh.CM
VHC: Mrs C LAWSON Swaybee Don't Say a Word to Rishlyn JW