South Wales Kennel Association

 

Judge  JAN BROMLEY   Click here for show report

 

OPEN DOG AND RESERVE DOG CC

 

 

BITCH LINE UP

GIVING THE TICKET

PUPPY BITCH PLAY OFF

 

 

BEST PUPPY

BEST BITCH RESERVE BEST BITCH BEST PUPPY

 

 

FROM LEFT TO RIGHT BEST DOG BEST BITCH,  BITCH TAKES BEST OF BREED

 

 

 

DCC KUTANI SECRET AGENT (MRS W CAIN)
RDCC ABSOSENGKYE DONNY (IC&PS OGDEN)
BCC COSSY'S PISTACHIO CREAM AT ANJESICS (MRS M & MR G ROACH)
RBCC LYNRUCE THE BLACK PEARL JW SHCM (MR J B & MRS R F WATSON)
BOB COSSY'S PISTACHIO CREAM AT ANJESICS (MRS M & MR G ROACH)
BP TIMAZINTI KITTIE (MRS J SCARLL)
 

Minor Puppy - Dog

Entries: 3 Absentees: 0

1st PEAKAJAY I'M GENO (MISS A E DAVIDSON-JONES)
2nd KATAYS OUIJA BOARD (MRS K SURTEES)
3rd BIELCEE THE HOTSTEPPER (MRS K J WALSH)
 

Puppy - Dog

Entries: 2 Absentees: 0

1st CHIRONSTAR BRIDGE OVER SHAZHENCAN (MR D & MISS J BRYAN & PRATTEN)
2nd TIMAZINTI PADDY PAWS (MS J POVEY)
 

Junior - Dog

Entries: 6 Absentees: 1

1st NEMMI IMPETUOUS BELAZIETH (MR R G & MRS D R RICHARDSON)
2nd LAROOL BRANDY SNAP FOR KENIDA (MRS I WATTS)
3rd ZANAMOP MR COOL CHIP AT HEIDIFLIC (MS A THOMAS)
Res TIMAZINTI PADDY PAWS (MS J POVEY)
VHC ROSSGILDE ANOTHER DREAM WITH ARDQUIN (MRS D M QUELCH)
 

Post Graduate - Dog

Entries: 4 Absentees: 1

1st VOWCHURCH CHICO TIME (MRS S L CARTER)
2nd NICKANDA SIMPLY THE BEST (MISS N CRUMMEY)
3rd GOLD DRUMMER BOY (MISS Y C & MISS D V & MRS M E TAYLOR & GREENWOOD)
 

Limit - Dog

Entries: 5 Absentees: 1

1st KUTANI SECRET AGENT (MRS W CAIN)
2nd JALUS KRYSTIANO (MRS A E LUSCOTT)
3rd LYNRUCE MACKENZIE JW SH CM (MR J B & MRS R F WATSON)
Res GOLD DRUMMER BOY (MISS Y C & MISS D V & MRS M E TAYLOR & GREENWOOD)
 

Open - Dog

Entries: 4 Absentees: 1

1st ABSOSENGKYE DONNY (IC&PS OGDEN)
2nd CH COSSY'S CHIP'N'PIN (MRS M JENNINGS)
3rd CH VADERLANDS FEEL THE FORCE (MISS G HOLLAND)
 

Minor Puppy - Bitch

Entries: 5 Absentees: 1

1st RISHLYNS RENAISSANCE (MRS C LAWSON)
2nd VOWCHURCH VIVA LA DIVA (MRS S L CARTER)
3rd DEELAYNE FLOAT MY BOAT (MISS N CRUMMEY)
Res BIELCEE PRINCESS EDITH OF ANNABLUE (MRS A EVANS)
 

Puppy - Bitch

Entries: 8 Absentees: 2

1st TIMAZINTI KITTIE (MRS J SCARLL)
2nd DEELAYNE IMOGEN WITH QUAYMORE (H J & P I ALLEN)
3rd BELAZIETH HELLO HOLLY (MR R G & MRS D R RICHARDSON)
Res ABSOSENGKYE FLASH HARRIET (IC&PS OGDEN)
VHC RAUSHANARA OVER THE MOON FOR PEAKAJAY (MISS A E DAVIDSON-JONES)
 

Junior - Bitch

Entries: 4 Absentees: 0

1st ANJESICS DREAM MAKER (MRS M & MR G ROACH)
2nd ZANAMOP CHIP CHICK (MRS G WATTS-CATLEY)
3rd SHOWA GOLDEN SYMPHONY (MISS Y C & MISS D V & MRS M E TAYLOR & GREENWOOD)
Res SHAZHENCAN'S ENCHANTRESS (MR D & MISS J BRYAN & PRATTEN)
 

Post Graduate - Bitch

Entries: 2 Absentees: 0

1st KATAY MYSTIQUE (MRS K SURTEES)
2nd SHAZHENCAN'S ENCHANTRESS (MR D & MISS J BRYAN & PRATTEN)
 

Limit - Bitch

Entries: 7 Absentees: 2

1st TIMAZINTI'S HOPE AND DREAMS (MRS J SCARLL)
2nd COSSY'S SILICONE CHIP JW (MRS M JENNINGS)
3rd TARENDES SEE THAT BEAR (MRS S M JONES)
Res SANGCHENLA PANDORA (MISS S L BEDFORD)
VHC SHOWA SILHOUETTE WITH KATAY (MRS K SURTEES)
 

Open - Bitch

Entries: 7 Absentees: 1

1st COSSY'S PISTACHIO CREAM AT ANJESICS (MRS M & MR G ROACH)
2nd LYNRUCE THE BLACK PEARL JW SHCM (MR J B & MRS R F WATSON)
3rd VADERLANDS ELECTRA FY (MISS G HOLLAND)
Res ROSSGILDE THYME TO DREAM AT KATAY (MRS K SURTEES)
VHC BELAZIETH HELLO SMARTIE (MR R G & MRS D R RICHARDSON)