Manchester Championship Show 2007

Judge: Sue Roberts.

BEST OF BREED :Mrs G WATTS-CATLEY Ch Zanamop Tiger in the Tank JW

Dog CC : Mrs G WATTS-CATLEY Ch Zanamop Tiger in the Tank JW
Res Dog CC :Mrs S SAUNDERS Bellellen Boy O' Boy
Bitch CC :Miss G HOLLAND Ch Vaderlands Flame And Fortune
Res Bitch CC :Mr P J & Mrs M G PHILLIPS Dimara Miss Tical JW
Best Puppy :Mr P J & Mrs M G PHILLIPS Arrayshia Knock Knock Who's at Dimara
Best Veteran :Miss G HOLLAND Ch Vaderlands Flame And Fortune


MPD (9 Entries) Abs: 2
1st: Mrs D M QUELCH Ardquin Alexis
2nd:Mrs L EDWARDS, Mr S & McDOUGALL Quito's Summer Storm
3rd:Mrs C A WALKER Shigatse Orlando
Res:Miss A E DAVIDSON-JONES Peakajay Isa NAF
VHC:Mr W C & Mrs D C SKERM Chetang Lisandro

PD (5 Entries) Abs: 0
1st:Mrs S M JONES Tarendes Follow the Bear
2nd:Mr J A & Mrs A M REYNOLDS Lisimo Now I'm Here
3rd:Mr J NORRIS Damjoz First Edition
Res:Mrs T D GILLMAN Mytilene Naughty But Nice
VHC:Mr D J & Mrs J L LLEWELLYN Degarbo Sunset

JD (11 Entries) Abs: 4
1st:Mrs J & Mr D LOCK Littondale Palladio
2nd:Ms J A POVEY Perjena Ice and Fire
3rd:Mr P J & Mrs M G PHILLIPS Dimara Sergeant Pepper
Res:Mrs S V ROUT Simuje Nartika
VHC:Mrs G FREE Marpori Limited Adition

PGD (10 Entries) Abs: 3
1st:Mrs J M SPRINGTHORPE Rienach Pocket Rocket To Deanfield
2nd:Mrs A E LUSCOTT Jalus Galileo JW
3rd:Mr G & Mrs P A GOWLETT Yorclif Viking Spirit at Bentina
Res:Mr W H & Mrs B HARRISON Brendella's Old Spice JW Sh.CM
VHC:Mr R & Mrs L KEMP Zanamop Rags to Riches at Zaylon Sh.CM

LD (11 Entries) Abs: 3
1st:Mrs S SAUNDERS Bellellen Boy O' Boy
2nd:Mr R & Mrs L CHURCH Le Choix Catch Me If Ya' Can At Askja JW Sh.CM
3rd:Mrs A WATERHOUSE Chtaura Shadow Dancer
Res:Mrs T D GILLMAN Mytilene Midnight Cowboy JW Sh.CM
VHC:Mr R M SCHOLES Rossgilde Thumper's Web JW Sh.CM
 

OD (9 Entries) Abs: 2
1st:Mrs G WATTS-CATLEY Ch Zanamop Tiger in the Tank JW
2nd:Mrs J SCARLL Timazinti Motoro JW
3rd:Mrs W CAIN Ch Kutani Rogue Trader
Res:Mr & Mrs J WATSON Lynruce Prime Suspect JW Sh.CM
VHC:Mrs I WATTS Am Ch Hylan Shotru Brandy Alexander For Kenida (Im

VD (3 Entries) Abs: 0
1st:Mrs A WATERHOUSE Ch Chtaura Dream Machine
2nd:Miss K J HART Prajna Deluge of Khazedel
3rd:Mrs D C JONES Becsgame Summer Breeze

MPB (13 Entries) Abs: 7
1st:Mr P J & Mrs M G PHILLIPS Arrayshia Knock Knock Who's at Dimara
2nd:Mr D & Mrs S ASTON Belazieth Hello Playgirl with Kingbaraston
3rd: Mr R & Mrs L KEMP Zaylon Rag Doll
Res:Mr R OFFEN, Mrs L & COLLINS Bellellen Miss Isa At Linconor
VHC:Mrs A WARD Rymaward Geisha Girl

PB (13 Entries) Abs: 3
1st:Mrs S M JONES Tarendes Soul Bear
2nd:Mr A C & Mrs T A WIEHE Lisimo April Love
3rd: Mr D J & Mrs J L LLEWELLYN Degarbo Sunrise
Res: Mr D & Mrs S ASTON Belazieth Hello Playgirl with Kingbaraston
VHC:Mrs K SURTEES Katay Miss Dior

JB (16 Entries) Abs: 6
1st: Mr R & Mrs L CHURCH Askja Popcorn 'N' Peanuts
2nd:Miss M D HALL Dimara Miss Izzabella of Shenedene JW
3rd: Mrs J SEWARD Elleonia On The Dark Side
Res: Mr J NORRIS Deelayne Oliva De Luvly
VHC: Mrs S SAUNDERS Bellellen Solo Girl

PGB (9 Entries) Abs: 3
1st:Mrs J HAZELHURST Corrolls Hoo La La
2nd:Ms L. J BREAKENRIDGE Camasahla Camellia
3rd: Mrs A E LUSCOTT Jalus Goldilocks
Res: Miss R L PALMER Arasmas Babycake
VHC:Mrs J & Mr D LOCK Askja Stars In Yer Eyes At Littondale

LB (11 Entries) Abs: 1
1st:Mr P J & Mrs M G PHILLIPS Dimara Miss Tical JW
2nd:Miss V REECE Khalila Isabella
3rd: Mrs J SCARLL Timazinti Mantilla
Res: Miss G HOLLAND Vaderlands Electra-fy
VHC:Miss A E DAVIDSON-JONES Peakajay Lady Ellawiza JW Sh.CM

Class 360 OB (8 Entries) Abs: 4
1st: Mr & Mrs J WATSON Ch Cheolview I'm Special For Lynruce Sh.CM
2nd:Mrs A WATERHOUSE Chtaura Kiss Me Honey JW
3rd: Mrs M V LEWIS Ch Deelayne Indulgence
Res:Mrs P TORRANCE Sinyul Brief Encounter

Class 361 VB (2 Entries) Abs: 0
1st:Miss G HOLLAND Ch Vaderlands Flame And Fortune
2nd:Mrs M A SUTCLIFFE Sealaw Meets the Press for Bedingfield