Miss Janet Brown

click here for show report

BEST OF BREED :        Mrs W CAIN Kutani Rogue Trader


Dog CC :                        Mrs W CAIN Kutani Rogue Trader
Res Dog CC :                 Mr R M SCHOLES Rossgilde Thumper's Web JW Sh.CM
Bitch CC :                       Mr R M SCHOLES Rossgilde Tamegan's Dream JW Sh.CM
Res Bitch CC :                Mrs A WATERHOUSE Chtaura All U Need Is Luv JW
Best Puppy :                    Miss G HOLLAND Vaderlands Electra-fy
Best Veteran :                  Mr J FAHEY, Miss F & SHIRE Ir Fin Trinoran Manhatten Dream At Bentarsna

MPD (10 Entries) Abs: 4
1st:              Ms L ROBINSON Terendak Supa Luque For Polielin
2nd:            Mr D R & Mrs J CHALMERS Chethang Juan Ramon Diaz
3rd:            Mr J NORRIS Simuje Lexara Eliyja
Res:            Mr J FAHEY, Miss F & SHIRE Bentarsna Ratzinger
VHC:         Mrs J HAZELHURST Corrolls Make Beleive

PD (10 Entries) Abs: 1
1st:             Mrs A E LUSCOTT Jalus Galileo
2nd:            Mr H J & Mrs P I ALLEN Deelayne Que De Que
3rd:            Mrs G McNALLY Ballito's Ambrose With Angadema
Res:           Mr D & Mrs S ASTON Kenworth Heart of the Lion with Kingbaraston
VHC:        Mr A & Mrs P G BARTHORPE Patarch Night In White Satin
 

JD (11 Entries) Abs: 1
1st:            Mr G L CORISH Sealaw Follow Your Dream
2nd:           Mrs M JENNINGS Cossy's Dexy's Midnite Runner
3rd:            Mrs G S SUMNER Truern Match Point
Res:            Mrs P WRIGHT Larool Doublet
VHC:          Miss J P A CUNLIFFE Modhish Nagpo Chenpo
 

PGD (12 Entries) Abs: 3
1st:             Mrs S V ROUT Simuje Lexara Donarti
2nd:            Mrs J BROMLEY Cossy's Jammie Dodger At Jardene JW
3rd:            Mrs A WATERHOUSE Chtaura Shadow Dancer
Res:            Mrs C HAMILTON Gilderdale Rumour Has It
VHC:          Mrs S SAUNDERS Bellellen Boy O' Boy
 

LD (8 Entries) Abs: 0
1st:              Mr R M SCHOLES Rossgilde Thumper's Web JW Sh.CM
2nd:            Mrs J SCARLL Timazinti Motoro J.w.
3rd:            Mr & Mrs J WEBSTER Kilnhaven Duo
Res:            Mr J B & Mrs J M O'KANE Zharovon Zhiskan with Shigna Sh.CM
VHC:         Mrs D C JONES Becsgame Summer Breeze

OD (14 Entries) Abs: 2
1st:              Mrs W CAIN Kutani Rogue Trader
2nd:            Mr P J & Mrs M G PHILLIPS Saxonsprings Buddy with Dimara
3rd:            Mr R & Mrs F CORISH, Mr G & SCHOLES Ch Sealaw Forever Dreaming of Rossgilde JW Sh.CM
Res:           Miss G HOLLAND Ch Vaderlands Glory Alle-luya
VHC:        Mrs A E LUSCOTT Ch Jalus Dan Dare

VD (3 Entries) Abs: 1
1st:         Mr J FAHEY, Miss F & SHIRE Ir Fin Trinoran Manhatten Dream At Bentarsna
2nd:        Miss K J HART Prajna Deluge of Khazedel

 

MPB (14 Entries) Abs: 2
1st:             Mr R & Mrs F SCHOLES Rossgilde Such A Dream
2nd:            Mr J FAHEY, Miss F & SHIRE Bentarsna Benedicta
3rd:            Mrs G S SUMNER Truern Gee 'n' Tee
Res:            Messrs J W & G TURNER Corrolls Hoo Lala Bodebi
VHC:         Mrs H M GAY Hazgaye Solitaire

PB (11 Entries) Abs: 3
1st:         Miss G HOLLAND Vaderlands Electra-fy
2nd:        Mrs J BROMLEY Larool Starstruck For Jardene
3rd:        Mr & Mrs J WEBSTER Kilnhaven Trio
Res:        Mrs J WAGHORN Avonbourne Lucy Lastic With Sukisha
VHC:      Mrs C HAMILTON Gilderdale Miss Wagit

JB (13 Entries) Abs: 0
1st:          Mr A & Mrs J L PARADISE Shardlow Rose Petals Fall Over Cedarpoint
2nd:        Misses N & S CRUMMEY Deelayne Madness Divine at Nickanda TAF
3rd:        Mr & Mrs D THOMPSON Penny Parades Blaze of Glory
Res:        Mr L DAVIES, Mr A & EVANS Saxonstarfly Golden Dream
VHC:      Mrs G WATTS-CATLEY Zanamop Hells Angel

PGB (12 Entries) Abs: 2
1st:              Mr P J & Mrs M G PHILLIPS Dimara Lola Rose JW
2nd:            Mrs A E LUSCOTT Jalus Flirty Felicity
3rd:            Mrs G McNALLY Angadema Ask For Me
Res:           Mr & Mrs D THOMPSON Penny Parades Blaze of Glory
VHC:        Mrs I CHAMBERLAIN Avonbourne Touch and Tell at Chobrang

LB (11 Entries) Abs: 0
1st:              Mr D R & Mrs J CHALMERS Rossgilde Silver Gilt at Chethang JW
2nd:            Miss N J HORNE Deelayne As You Like It at Hopeinn
3rd:            Mr A & Mrs J L PARADISE Shardlow Party Popper JW Sh.CM
Res:           Mr A & Mrs J L PARADISE Shardlow Ragtaggle Gypsy JW Sh.CM
VHC:        Miss J P A CUNLIFFE Vallena Kytyhana at Modhish

OB (8 Entries) Abs: 1
1st:           Mr R M SCHOLES Rossgilde Tamegan's Dream JW Sh.CM
2nd:          Mrs A WATERHOUSE Chtaura All U Need Is Luv JW
3rd:          Mrs M V LEWIS Ch Deelayne Indulgence
Res:          Mr D R & Mrs J CHALMERS Chethang Emily Jane Sh.CM
VHC:        Mr P J & Mrs M G PHILLIPS Dimara Miss Tical JW
 

VB (2 Entries) Abs: 0
1st:         Mrs J HOLLOWAY Mashika Kikuli
2nd:        Mrs M A SUTCLIFFE Sealaw Meets the Press for Bedingfield