Leeds Championship Show

Judge: Mrs Pauline Torrance

BEST OF BREED : 7659 Ms H M KING Vallena Osric

Dog CC : Ms H M KING Vallena Osric
Res Dog CC :Mrs D M QUELCH Kutani Lionheart for Ardquin
Bitch CC : Mrs A WATERHOUSE Chtaura Miss Dynamite
Res Bitch CC :  Mr G CORISH Pengara Cinzano of Sealaw
Best Puppy :  Mrs J HAZELHURST Patarch Prim and Proper at Corrolls


Class  MPD (8 Entries) Abs: 2
1st: Mr J B & Mrs R F WATSON Lynruce Maverick
2nd:  Mrs M ROBSON Domensa One Night Stand With Mitsui
3rd: Mr B NUTLEY, Mr M & AGNEW Marnbri Ebony Light
Res: Mr D J & Mrs L M McDOUGALL Saxonstarfly Solitaire of Quito
VHC:  Miss J P BROWN Chethang Connor TAF

Class  PD (4 Entries) Abs: 0
1st: Mrs D ALLENBY Anniseed Just a Star
2nd:  Mrs J SEWARD Elleonia Stars and Stripes
3rd: Ms G H BLAKE Truern Lukes the Part at Cheolview
Res: Mr A & Mrs P G BARTHORPE Partarch Black Magic


Class  JD (5 Entries) Abs: 1
1st:  Miss V WATTERSON Saxonsprings American Pie
2nd: Mrs S & Mr T PAGANI Prajna Corniche With Tamsuegani
3rd:  Mrs S V ROUT Simuje Druseni
Res:  Mrs F SCHOLES Rossgilde Thai Conextion


Class  ND (4 Entries) Abs: 0
1st: Miss V WATTERSON Saxonsprings Campbell at Rictovia
2nd: Mrs J SEWARD Elleonia Stars and Stripes
3rd: Mrs S V ROUT Simuje Druseni
Res: Mrs F SCHOLES Rossgilde Thai Conextion


Class  GD (2 Entries) Abs: 0
1st:  Miss V WATTERSON Saxonsprings American Pie
2nd:  Mrs S & Mr T PAGANI Prajna Corniche With Tamsuegani




Class PGD (6 Entries) Abs: 0
1st:  V REECE, Ms V & WEBSTER Kandykone Kontradiktion
2nd: Mrs G C DOLPHIN Dolha's Do It All
3rd:  Mrs S SHAW Oraysha Moonshine
Res: Mrs J SEWARD Elleonia Another Level JW
VHC:  Mrs K SURTEES Katay Tropical Storm

Class  LD (9 Entries) Abs: 1
1st:  Mrs A WATERHOUSE Chtaura Dream Machine
2nd: DICKINSON, TAYLOR & VENTURA Terendak Team Revival JW
3rd: Mrs G S SUMNER Truern Pole Position
Res:  Mrs C HAMILTON Ragoosa Toodle Pip JW
VHC:  Mrs J SCARLL Timazinti La-Roche

Class  OD (11 Entries) Abs: 0
1st: Ms H M KING Vallena Osric
2nd: Mrs D M QUELCH Kutani Lionheart for Ardquin
3rd: Mrs M JENNINGS Cossy's Kajagoogoo
Res:  Miss V REECE Vaderlands Vitality
VHC: Mr & Mrs R CORISH, Mr G & SCHOLES Sealaw Forever Dreaming of Rossgilde JW

Class  MPB (11 Entries) Abs: 5
1st:  Mrs J SCARLL Timazinti Popondetta
2nd:  Miss A M CASSIDY Exephials Cordelia Chase
3rd: Miss V WATTERSON Pantulf Always On My Mind
Res: Mrs S RIDLEY-SCOTT Threadgold Mona-Lisa
VHC:  BAX, Ms J, & CHALMERS, D R Chethang Cindy Lou

Class PB (10 Entries) Abs: 1
1st: Mrs J HAZELHURST Patarch Prim and Proper at Corrolls
2nd: Mrs S M ELLIS Nedlik Look At Me
3rd: Ms H M KING Vallena An-Drea
Res: Mrs M V LEWIS Deelayne Viva La Diva
VHC: Mrs C JONES Jejuna Just Jo

Class JB (12 Entries) Abs: 2
1st:Mr G T & Mrs A B LEAVER Iced Gems at Shogawdale
2nd:  Mr A C & Mrs T A WIEHE Lisimo I Love to Boogie
3rd: Mr I C & Mrs P S OGDEN Absosengkye Weng Cheng
Res:  Mrs E E JONES Elleonia Serenolau
VHC:  Mrs C A WALKER Zentarr Zeeta at Shigatse

Class  NB (5 Entries) Abs: 0
1st:  Mrs E E JONES Elleonia Serenolau
2nd:  Ms J WATSON Dalamaya Sweet Charity
3rd:  Mrs R GREY Becsgame Ya Betta Believe It

Class  GB (1 Entries) Abs: 0
1st:Ms J WATSON Dalamaya Sweet Charity


Class  PGB (10 Entries) Abs: 0
1st:Mrs P WRIGHT Timazinti Bon-Ami for Larool
2nd: 7671 Mr D J & Mrs L M McDOUGALL Daraghughs Liberty Belle of Quito
3rd: 7642 Mr R A & Mrs L J DAVIS Timazinti Paris
Res: 7677 Mrs A G O'DOHERTY Anniseed Practical Magic of Chicane
VHC: 7682 Mrs S T C POINTON Sealaw It's Not a Dream at Ballito

Class 1305 LB (8 Entries) Abs: 2
1st: 7713 Mrs A WATERHOUSE Chtaura Miss Dynamite
2nd: 7653 Miss G HOLLAND Deelayne Ever Decent
3rd: 7657 Mrs C JONES Jejuna Silver Sixpence JW
Res: 7631 Mrs J BROMLEY Jardene Dazzle Me Do
VHC: 7707 Mrs K SURTEES Katay Treasured Possession

Class 1306 OB (11 Entries) Abs: 1
1st:  Mr G CORISH Pengara Cinzano of Sealaw
2nd:  Mrs A WATERHOUSE Chtaura a Perfect Ten
3rd: Mr J B & Mrs R F WATSON Ain't Misbehavin at Lynruce
Res: Mrs K SURTEES Showa Saffron JW
VHC: Miss G HOLLAND Vaderlands Flame 'n Fortune