DRIFFIELD CHAMPIONSHIP SHOW 2003

Mrs Janet Holloway


BEST OF BREED : Mrs H M GAY Ch Hazgaye's Red Alert JW

Dog CC :Mrs H M GAY Ch Hazgaye's Red Alert JW
Res Dog CC : Mesdames DICKINSON, TAYLOR, VENTURA & ROBINSON Ch Terendak Team Revival JW
Bitch CC : Mrs K SURTEES Ch Showa Saffron JW
Res Bitch CC : L YATES Rishlyn Up Close N Personal for Swaybee
Best Puppy : Mrs J SCARLL Timazinti Rhombo


 MPD (9 Entries) Abs: 1
1st: Mrs I GREY, Mrs R, & WATTS Becsgame Fanfare for Kenida NAF
2nd: Mr J LEVI Fallingfoss Cappucino
3rd: Ms G HOLLAND Vaderlands Sting In The Tale
Res: Ms G HOLLAND Vaderlands Glory Alle-Luya
VHC: Mr H J & Mrs P I ALLEN Quaymore Oasis

PD (8 Entries) Abs: 0
1st: Mrs J SCARLL Timazinti Rhombo
2nd: L YATES Rishlyn Rio Bravo for Swaybee
3rd: Mesdames DICKINSON & ROBINSON Terendak Gingernut Between Polielin
Res: Mr D R & Mrs J CHALMERS Chethang Fernando
VHC: Mrs A WATERHOUSE Chtaura New Dimension

JD (9 Entries) Abs: 2
1st: Mr B & Mrs S COLE Beryscol Encore
2nd: Miss K ROBINSON Hello Black Magic from Belazieth
3rd: Mrs A E LUSCOTT Jalus Dan Dare
Res: Ms J WATSON Dalamaya Brandy Snap
VHC: Miss K E NUTTGENS Karmarnac Duke of Earl at Keris

SYD (6 Entries) Abs: 1
1st: Mrs I GREY, Mrs R, & WATTS Becsgame Fanfare for Kenida NAF
2nd: Miss J P BROWN Chethang Connor
3rd: Mrs K R PEARSON Chethang Fergus at Elisamay
Res: Miss K E NUTTGENS Karmarnac Duke of Earl at Keris
VHC: Mrs D SCHOFIELD Rienach Blak-At-Tak
PGD (3 Entries) Abs: 1
1st: Mr A CARTER Whispara Strike a Paws For Alamiks
2nd: Miss V WATTERSON Saxonsprings Campbell at Rictovia

LD (10 Entries) Abs: 2
1st: Mrs H M HORNE Every Which Way Deelayne
2nd: Mrs M V LEWIS Now And Forever Deelayne
3rd: V REECE, Ms V & WEBSTER Kandykone Kontradiktion
Res: Mrs A WATERHOUSE Chtaura Rock D J JW
VHC: Mr A & Mrs D M ROBINSON Shigatse Razzle Dazzle of Dorangi

OD (11 Entries) Abs: 1
1st: Mrs H M GAY Ch Hazgaye's Red Alert JW
2nd: Mesdames DICKINSON, TAYLOR, VENTURA & ROBINSON Ch Terendak Team Revival JW
3rd: Mrs P WRIGHT Ch Larool Lexican
Res: Mrs G YOUNG Ch Avonbourne All Spice
VHC: Mrs A WATERHOUSE Ch Chtaura Dream Machine

MPB (13 Entries) Abs: 3
1st: Ms H M KING Vallena Aimenia
2nd: Miss J P A CUNLIFFE Vallena Kytyhana at Modhish TAF
3rd: Mrs J WAGHORN Sukisha Virtual Fantasy
Res: Mrs J SEWARD Elleonia Writen In The Stars
VHC: Mr L DAVIES, Mr A & EVANS Fallingfoss Dion

Class 1383 PB (13 Entries) Abs: 1
1st: Mrs A WATERHOUSE Chtaura Kiss Me Honey
2nd: Mr A & Mrs J L PARADISE Shardlow Ragtaggle Gypsy
3rd: Mrs C LAWSON Rishlyn Disclosure
Res: Mrs F E ALLEN Daraghughs Party Girl
VHC: Mr A & Mrs J L PARADISE Shardlow Party Popper

JB (9 Entries) Abs: 4
1st: Mrs M V LEWIS Deelayne Indulgence
2nd: Mrs R GREY Becsgame Cover Girl
3rd: Mrs S V ROUT Simuje Anastazia
Res: Mrs B BUSHELL Chtaura Prima Donna for Jamikasoka
VHC: Mrs A E LUSCOTT Jalus Dizzy Lizzy

 SYB (6 Entries) Abs: 0
1st: Mrs K R PEARSON Deelaynes Elle Louise at Elisamay
2nd: Mrs G S SUMNER Rienach In Focus by Truern
3rd: Mrs S V ROUT Simuje Anastazia
Res: Miss V WATTERSON Pantulf Always On My Mind
VHC: Mrs L CARTER Wolferlow Time To Party at Vowchurch

PGB (9 Entries) Abs: 2
1st: Mrs C LAWSON Swaybee Don't Say a Word to Rishlyn JW
2nd: Mrs J HAZELHURST Patarch Prim and Proper at Corrolls
3rd: Ms H M KING Vallena Innes
Res: Mrs C A WALKER Zentarr Zeeta at Shigatse
VHC: 6435 Mr H J & Mrs P I ALLEN Ardquin Anastasia With Quaymore

LB (13 Entries) Abs: 4
1st: L YATES Rishlyn Up Close N Personal for Swaybee
2nd: Mrs A SUTHERLAND-BOLTON Petwalk Piece De Resistance at Khalila (Imp)
3rd: Mrs P TORRANCE Sinyul Brief Encounter
Res: Mr P J & Mrs M G PHILLIPS Dimara Storyteller
VHC: Mrs I CHAMBERLAIN Avonbourne Mandzari at Chobrang JW

OB (10 Entries) Abs: 2
1st: Mrs K SURTEES Ch Showa Saffron JW
2nd: Mrs M ANDERSON Zentarr Madonna
3rd: Mesdames LEWIS, M V & NOBLE, V Sp Port & Eng Ch Shiawandi Ga Ga (Imp)
Res: Mrs J BROMLEY Jardene Dazzle Me Do
VHC: Mr G CORISH Sealaw Who's Dreaming Now