Darlington 2010

Judge: Miss Ruth Scott

RESERVE BEST GROUP:    Terendak's Record Signing



BEST OF BREED : DICKINSON, TAYLOR & VENTURA-MOORE Mesdames Terendak's Record Signing
Dog CC : DICKINSON, TAYLOR & VENTURA-MOORE Mesdames Terendak's Record Signing
Res Dog CC : CAIN Mrs W Kutani Secret Agent
Bitch CC : HATTRELL Mrs S J Jalus High Class At Khinjan JW Sh.CM
Res Bitch CC : PARADISE Mr A & Mrs J L Shardlow Party Popper JW Sh.CM
Best Puppy : SCARLL Mrs J Timazinti Kittie
Best Veteran : PARADISE Mr A & Mrs J L Shardlow Party Popper JW Sh.CM

VD NO ENTRIES

MPD (5 Entries) Abs: 2
1st: HALL, Mrs P A & NICHOLSON Mr C Shenedene Hugo Boss
2nd: TAYLOR Mrs M Tilantoe Orange Cream
3rd: ALLAN Miss H J Shenedene Amazing Houdini

PD (5 Entries) Abs: 0
1st: HATTRELL Mrs S J Kutani Rainstorm At Khinjan
2nd: GILLMAN Mrs T Mytilene Fantastic Mr Fox
3rd: WATTS Mrs I Larool Brandy Snap for Kenida
Res: SMITH Mrs E Annmia Beau O'bella
VHC: OFFEN Mrs L M Linconor Sagittarius

JD (7 Entries) Abs: 2
1st: PHILLIPS Mr P J & Mrs M G Dimara Top O'th Mornin
2nd: GOWLETT Mr G & Mrs P A Bentina Jack The Lad
3rd: THOMAS Ms A Zanamop Mr Cool Chip At Heidiflic
Res: WHITEHEAD Mrs T Hopeinne's Adrenaline Junkie At Chanceinn
VHC: MORAN Mrs L Altered Ego

YD (1 Entries) Abs: 0
1st: 2224 THOMAS Ms A Zanamop Mr Cool Chip At Heidiflic

PGD (7 Entries) Abs: 0
1st: TAYLOR, Miss Y & GREENWOOD, Mrs M & GREENWOOD Mi Gold Drummer Boy
2nd: CRUMMEY Miss N Nickanda Simply The Best
3rd: CLIFFORD Mrs C Rossgilde To Spin A Secret at Woonona Sh.CM
Res: BARTHORPE Mr A & Mrs P G Patarch Hallowein JW
VHC: O'ROURKE Mrs S & Mr T Cleverclaws Marcel De Malo At Dajelilne

LD (12 Entries) Abs: 1
1st: CAIN Mrs W Kutani Secret Agent
2nd: CHALMERS Mr & Mrs D R Chethang Nikodemus JW
3rd: LUSCOTT Mrs A E Jalus Kriss Kross
Res: BROMLEY Mrs J Cossy's Chocolate Chip At Jardene JW
VHC: PARADISE Mr A & Mrs J L Shardlow Two Smokin Barrels

OD (7 Entries) Abs: 1
1st: DICKINSON, TAYLOR & VENTURA-MOORE Mesdames Terendak's Record Signing
2nd: SCARLL Mrs J Ch Timazinti Motoro JW
3rd: GILLMAN Mrs T Mytilene Midnight Cowboy JW Sh.CM
Res: STERRI Mr M Multi Int Ch Chic Choix My Man Ashley
VHC: PARADISE Mr A & Mrs J L Shardlow Pilot Of The Future JW Sh.CM

VB (3 Entries) Abs: 1
1st: PARADISE Mr A & Mrs J L Shardlow Party Popper JW Sh.CM
2nd: SURTEES Mrs K Katay Coco Chanel

MPB (8 Entries) Abs: 2
1st: ALLAN Miss H J Shenedene Total Charisma
2nd: ROBERTS Ms S Tilantoe Crem De Menth
3rd: SPRINGTHORPE Mrs J M Deanfield Desire
Res: LAWSON Mrs C Rishlyns Renaissance
VHC: CRUMMEY Miss N Deelayne Float My Boat

PB (9 Entries) Abs: 0
1st: SCARLL Mrs J Timazinti Kittie
2nd: O'ROURKE Mrs S & Mr T Shardlow Merry Go Round For Dajelilne
3rd: HORNE, Mrs H & BLAKE Mrs A E Chanceinn Bewitched
Res: BROMLEY Mrs J Jardene On The Button
VHC: SAUNDERS Mrs S Jorjenjo Ultimate Gold of Bellellen

JB (9 Entries) Abs: 3
1st: PHILLIPS Mr P J & Mrs M G Dimara Irish Mist
2nd: WATTS-CATLEY Mrs G Zanamop Chip Chick
3rd: BROWN, Mrs S & HORNE Miss N Hopeinn's Eternal Dream
Res: EDWARDS, Mr S & MCDOUGALL Mrs L Daraghughs Morning Mist Over Quito
VHC: DICKINSON, TAYLOR & VENTURA-MOORE Mesdames Terendak's Suzzie Una

YB (3 Entries) Abs: 1
1st: WATTS-CATLEY Mrs G Zanamop Chip Chick
2nd: SURTEES Mrs K Katay Mystique

PGB (6 Entries) Abs: 2
1st: CASSIDY Miss A M Exephials Smile In The Dark
2nd: SURTEES Mrs K Showa Silhouette With Katay
3rd: CHALMERS Mr & Mrs D R Chethang Nadia
Res: HADWIN Mrs E Mytilene Madagascar

LB (5 Entries) Abs: 1
1st: HORNE Mr A D Chanceinn's Wizza Dora JW
2nd: ROGERS Mrs A Phalassoa Shes The One
3rd: HAMILTON Mrs C Gilderdale Miss Wagit
Res: SCARLL Mrs J Timazinti's Hope And Dreams

OB (6 Entries) Abs: 1
1st: HATTRELL Mrs S J Jalus High Class At Khinjan JW Sh.CM
2nd: SURTEES Mrs K Rossgilde Thyme To Dream At Katay
3rd: HALL Miss M D Dimara Filthy Gorgeous At Shenedene
Res: PAJU Mrs K Int Ch Est Ch Swed Ch & Chic Choix Chix Is It (Imp
VHC: GAY Mrs H M Hazgaye La Costadais