Darlington Championship Show September 2001

Judge: Mrs C Coxall

BEST OF BREED : Mrs A WATERHOUSE Chtaura Hit the Perfect Beat

Dog CC : Mrs A WATERHOUSE Chtaura Hit the Perfect Beat
Res Dog CC : Mr & Mrs R CORISH, Mr G & SCHOLES Sealaw Forever Dreaming of Rossgilde
Bitch CC : Mr G CORISH Pengara Cinzano of Sealaw
Res Bitch CC : Mr A & Mrs S ROGAN-BAXTER Rochaway's Simply Sassy
Best Puppy : Mrs M ROBSON Absosengkye Princess Ling
Best Veteran : Mr N SIMMONS Mercerden Midnight Warrior

Class VD (1 Entries) Abs: 0
1st: Mr N SIMMONS Mercerden Midnight Warrior

Class MPD (3 Entries) Abs: 0
1st: Mr R D & Mrs J E JONES Jayridge Special Edition For Fairlou
2nd: Mr & Mrs T POOLE Absosengkye Sakyamuni at Domensa
3rd: D P DOWSETT Xanton High Card

Class PD (3 Entries) Abs: 1
1st: Mr R D & Mrs J E JONES Jayridge Special Edition For Fairlou
2nd: Mr & Mrs W SARFRAZ Fallingfoss Benji

Class JD (4 Entries) Abs: 0
1st: BAX, Ms J, & CHALMERS, D R Chethang Web Spinner
2nd: Mrs S SHAW Tensings Trouble
3rd: Mrs J SCARLL Timazinti Marlow
Res: Mrs K SURTEES Katay Tropical Storm

Class SYD (6 Entries) Abs: 1
1st: Mr & Mrs R CORISH, Mr G & SCHOLES Sealaw Forever Dreaming of Rossgilde
2nd: Mrs W CAIN Kutani Reckless
3rd: Mr D J & Mrs J L LLEWELLYN Zentarr Paddington avec Degarbo
Res: Miss M ARMSTRONG Saxonsprings Twist of Fate
VHC: Mr A & Mrs D M ROBINSON Shigatse Razzle Dazzle of Dorangi

Class PGD (6 Entries) Abs: 0
1st: Mr J W & Mrs D JONES Hazgaye's the Clansman with Jondot
2nd: Mrs A G O'DOHERTY Blaze Of Glory at Chicane
3rd: Mr & Mrs W SARFRAZ Farouche In Style at Fallingfoss
Res: Mrs P WRIGHT Larool Lexican
VHC: Mrs G S SUMNER Truern Pole Position

Class LD (10 Entries) Abs: 2
1st: CORISH, G & COLWILL, F S Sealaw Chasing a Dream
2nd: Mrs C HAMILTON Ragoosa Toodle Pip JW
3rd: Mr G POINTON, Mrs S T C & CORISH Sealaw Dreaming Again
Res: Mrs C JONES Jejuna Hitch-Hiker
VHC: Mrs C LAWSON Rishlyn Entrapment JW

Class OD (10 Entries) Abs: 1
1st: Mrs A WATERHOUSE Chtaura Hit the Perfect Beat
2nd: Mrs H M GAY Ch Hazgaye Red Alert JW
3rd: Mr A & Mrs S ROGAN-BAXTER Rochaway's Fast Forward
Res: Mr J A & Mrs A M REYNOLDS Jardene Cantona
VHC: Mr J W & Mrs D JONES Belazieth's Travellin Man with Jondot

Class VB NO ENTRIES

Class MPB (7 Entries) Abs: 1
1st: Mrs M ROBSON Absosengkye Princess Ling
2nd: Ms S ROBERTS Marbledale Ebony 'n Ivory
3rd: Mr A & Mrs J L PARADISE Shardlow Raindrops on Roses
Res: Mr I C & Mrs P S OGDEN Absosengkye Weng Cheng
VHC: Mrs A WATERHOUSE Chtaura Beautiful Dreamer

Class PB (7 Entries) Abs: 3
1st: Mrs M ROBSON Absosengkye Princess Ling
2nd: Mr G & Mrs P A GOWLETT Fallingfoss Khan Doo
3rd: Ms J WATSON Dalamaya Shades of Cassie

Class JB (13 Entries) Abs: 5
1st: BAX, Ms J, & CHALMERS, D R Chethang Beckie Lou
2nd: Ms J WATSON Dalamaya Sweet Charity
3rd: Mrs J SCARLL Timazinti Cholet
Res: Mr M MILLWARD, Misses E & C & GADSBY Alouann Ain't No Saint with Afterglow
VHC: Mrs A G O'DOHERTY Anniseed Practical Magic

Class SYB (3 Entries) Abs: 0
1st: Ms G H BLAKE Cheolview Prime Possession
2nd: Mr W H & Mrs B HARRISON Sealaw Dreaming of Success of Brendella's

Class PGB (3 Entries) Abs: 0
1st: Mr D J & Mrs J L LLEWELLYN Zentarr Sunflower Among Degarbo
2nd: Mrs G McNALLY Angadema Abracadabra
3rd: Mrs M ROBSON Absosengkye Plush

Class LB (9 Entries) Abs: 2
1st: Mr & Mrs R SCHOLES Rosslana Tamarin
2nd: Miss A M CASSIDY Exephials Tears'n a Sad Story
3rd: Mrs K R PEARSON Chethang Jamesina with Elisamay
Res: Mrs A WATERHOUSE Chtaura a Perfect Ten
VHC: Mrs C JONES Jejuna Silver Sixpence

Class OB (9 Entries) Abs: 4
1st: Mr G CORISH Pengara Cinzano of Sealaw
2nd: Mr A & Mrs S ROGAN-BAXTER Rochaway's Simply Sassy
3rd: Mr J A & Mrs A M REYNOLDS Chethang Georgette
Res: Mrs J HOLLOWAY Mashika Kikuli
VHC: Mrs G S SUMNER Truern Serenissima