DARLINGTON CHAMPIONSHIP SHOW 2003

WELL DONE TO  L YATES 4TH IN GROUP WITH  Rishlyn Rio Bravo for Swaybee

ALSO WE HAVE A NEW CHAMPION JAN BROMLEY'S JARDENE DAZZLE ME DO


Mrs Pat Wright
BEST OF BREED : Mrs J BROMLEY Jardene Dazzle Me Do
Dog CC : Miss A M CASSIDY Ch Deelayne's Obsession for Exephials
Res Dog CC :Ms H M KING Ch Vallena Osric
Bitch CC :Mrs J BROMLEY Jardene Dazzle Me Do
Res Bitch CC :PURSE, S & CHALMERS, D R & J Chethang Billie Jo
Best Puppy :L YATES Rishlyn Rio Bravo for Swaybee
Best Veteran :Miss A M CASSIDY Ch Deelayne's Obsession for Exephials


VD (3 Entries) Abs: 0
1st: Miss A M CASSIDY Ch Deelayne's Obsession for Exephials
2nd: Mrs D SCHOFIELD Becsgame Michigan at Rienach
3rd: Mr N SIMMONS Mercerden Midnight Warrior

MPD (7 Entries) Abs: 0
1st: Mrs I GREY, Mrs R, & WATTS Becsgame Fanfare
2nd:Mesdames DICKINSON & ROBINSON Terendak Gingernut Between Polielin NAF TAF
3rd: Mr & Mrs W SARFRAZ Fallingfoss Blak Magik
Res: Ms G HOLLAND Vaderlands Sting In The Tale
VHC: Ms G HOLLAND Vaderlands Glory Alle-Luya

PD (6 Entries) Abs: 2
1st: L YATES Rishlyn Rio Bravo for Swaybee
2nd: Mrs K SURTEES Katay Pied Piper
3rd: Mr D R & Mrs J CHALMERS Chethang Fernando
Res: Mrs D SCHOFIELD Rienach Blak-At-Tak

JD (8 Entries) Abs: 1
1st:  Mr B & Mrs S COLE Beryscol Encore
2nd:  Mr J & Mrs R WATSON Lynruce Virtuoso
3rd:  Mrs A E LUSCOTT Jalus Dan Dare
Res:  Mrs D SCHOFIELD Rienach Caught'ya Lookin'
VHC: Miss I TEMPERLEY Mitsui Technicolour Dream Sh.CM

SYD (7 Entries) Abs: 2
1st: Mr J & Mrs R WATSON Lynruce Maverick
2nd: Mrs I GREY, Mrs R, & WATTS Becsgame Fanfare
3rd: Mrs D SCHOFIELD Rienach Caught'ya Lookin'
Res: Miss J P BROWN Chethang Connor

PGD (7 Entries) Abs: 3
1st: Mrs A WATERHOUSE Chtaura Rock D J
2nd: Miss M J SPRINGETT Shardlow Stand and Deliver To Pawprints
3rd: Miss J P BROWN Chethang Connor
Res: Mr W H & Mrs B HARRISON Rienach Loads A Class at Brendella's

LD (7 Entries) Abs: 1
1st: V REECE, Ms V & WEBSTER Kandykone Kontradiktion
2nd: Mrs D ALLENBY Anniseed Just a Star
3rd: Mesdames DICKINSON, TAYLOR, VENTURA & ROBINSON Terendak Team Revival JW
Res: Mr & Mrs W SARFRAZ Farouche In Style at Fallingfoss
VHC: Mr J W & Mrs D JONES Hazgaye's the Clansman with Jondot

OD (8 Entries) Abs: 0
1st: Ms H M KING Ch Vallena Osric
2nd: Mrs M JENNINGS Cossy's Kajagoogoo
3rd:  Miss V REECE Vaderlands Vitality
Res:  Mrs A WATERHOUSE Ch Chtaura Dream Machine
VHC: Miss N VALE, Mrs J & HARDMAN Dutch Ch Jayridge Preparation (Imp)

MPB (10 Entries) Abs: 3
1st: Mrs J SEWARD Elleonia Written In The Stars
2nd: Mr & Mrs J WEBSTER Kilnhaven Solo
3rd: Mrs J WAGHORN Sukisha Virtual Fantasy
Res: Mr B & Mrs S COLE Camizi Accolade at Beryscol
VHC: Mrs C FORD Cheherezade Dash-of-Magic

PB (11 Entries) Abs: 3
1st: Mrs B HARCOURT-BROWN Orora's Layla
2nd: Mesdames SHAND-CLARKE, M T & SHAND-ROBINSON M K Zentarr Mallissa
3rd: Mrs G S SUMNER Truern Cuba Libre
Res: Mr D R & Mrs J CHALMERS Chethang Emily Jane
VHC: Mrs A WATERHOUSE Chtaura Kiss Me Honey

JB (8 Entries) Abs: 1
1st: Mrs R GREY Becsgame Cover Girl
2nd: Mrs M V LEWIS Deelayne Indulgence
3rd: Mrs A G O'DOHERTY Deelayne Contradiction
Res: Mrs A E LUSCOTT Jalus Dizzy Lizzy
VHC: Mrs S V ROUT Simuje Anastazia

SYB (2 Entries) Abs: 0
1st:  Mrs S V ROUT Simuje Anastazia
2nd: Mr I C & Mrs P S OGDEN Absosemgkye Ghabbi

PGB (7 Entries) Abs: 1
1st:Mrs C LAWSON Swaybee Don't Say a Word to Rishlyn JW
2nd:Mrs G S SUMNER Rienach In Focus by Truern
3rd: Mrs I CHAMBERLAIN Avonbourne Mandzari at Chobrang JW
Res: Mr & Mrs J WEBSTER Kenworth Angel Delight at Kilnhaven
VHC: Mrs M ROBSON Absosengkye Princess Ling at Mitsui

LB (16 Entries) Abs: 5
1st: PURSE, S & CHALMERS, D R & J Chethang Billie Jo
2nd: Mr A C & Mrs T A WIEHE Lisimo I Love to Boogie
3rd:  Mrs A G O'DOHERTY Anniseed Practical Magic of Chicane
Res:  Mrs K SURTEES Katay Treasured Possession
VHC: Mr & Mrs J WEBSTER Kemosa's Royal Orchid at Kilnhaven

OB (6 Entries) Abs: 3
1st: Mrs J BROMLEY Jardene Dazzle Me Do
2nd:Ms G HOLLAND Ch Deelayne Ever Decent
3rd: Miss A M CASSIDY Exephials Tears'n a Sad Story