BIRMINGHAM CHAMPIONSHIP SHOW


JUDGE MRS CAIN



Dog CC :COAD Mr M Sealaw Follow Your Dream TAF
Res Dog CC :LEWIS Mrs M V Deelayne Zaar Too Busy
Bitch CC : WIEHE Mrs T A & Mr A C Lisimo April Love
Res Bitch CC :BLABER Ms C Chethang Laurencia at Jastina JW
Best Puppy : HALL Miss M D Shenedene Dick Dastardly

BEST OF BREED : WIEHE Mrs T A & Mr A C Lisimo April Love

MPD (4 Entries) Abs: 0
1st:    HARDMAN Miss N Nemmi Benevolent
2nd:   THOMAS Ms A Kenworth Murphys Law at Heidiflic
3rd:    SCOTT Miss C M Shardlow Ruby Walsh
Res:    PEARSON Mrs K R Jardene Captain With Elisamay

PD (5 Entries) Abs: 1
1st:    HALL Miss M D Shenedene Dick Dastardly
2nd:   ELLIS Mrs S M Nedlik A Splashing Moment
3rd:    HAZELHURST Mrs J Corroll Priceless
Res:    BELL Mrs H M & Mr A E Nedlik De Taylore of Vallena

JD (13 Entries) Abs: 2
1st:    LEWIS Mrs M V Deelayne Zaar Too Busy
2nd:    ALLSOP Mrs L C Chamando Diamond Geezer
3rd:    PHILLIPS Mr P J & Mrs M G Dimara Gorgeous George JW
Res:    OLD Mrs E M Zanamop Sting n Tail For Tungkoon
VHC:  ALLEN Mrs S Shigatse Khan

Class 1101 PGD (6 Entries) Abs: 1
1st:    HOLLAND Miss G Vaderlands Feel The Force
2nd:    POVEY Ms J A Perjena Ice and Fire
3rd:    BLAKE Mrs A E Kenworth Ultra Vox At Gallerio Sh.CM
Res:    ROGERS Mrs A Shigatse Orlando at Phalassoa
VHC:  BULLOCH Mrs J Gobatsan Kabacrow Chaghata

MdLD (2 Entries) Abs: 1
1st:    CHALMERS Mr D R & Mrs J Chethang Lucien

LD (7 Entries) Abs: 1
1st:    REYNOLDS Mr J A & Mrs A M Lisimo Now I'm Here
2nd:   SUTHERLAND-BOLTON Mrs A Khalila Bollinger
3rd:    WATERHOUSE Mrs A Chtaura Shadow Dancer
Res:    JONES Mrs S M Tarendes Follow the Bear
VHC: PARADISE Mr A & Mrs J L Shardlow Pilot Of The Future JW Sh.CM

OD (10 Entries) Abs: 0
1st:    COAD Mr M Sealaw Follow Your Dream TAF
2nd:    SCARLL Mrs J Ch Timazinti Motoro JW
3rd:    SCHOLES Mr R M Rossgilde Thumper's Web JW Sh.CM
Res:    BELL Mrs H M & Mr A E Ch Nedlik De Nato of Vallena
VHC:  WATSON Mr & Mrs J Lynruce Prime Suspect JW Sh.CM

MPB (12 Entries) Abs: 2
1st:    JONES Mrs S M Tarendes See That Bear
2nd:    LAWSON Mrs C Chanceinns Starshine Over Rishlyn
3rd:    PARADISE Mr A & Mrs J L Shardlow Party Gigi
Res:    BROMLEY Mrs J Jardene Razzle Dazzle Me
VHC:  SURTEES Mrs K Showa Silhouette

PB (10 Entries) Abs: 1
1st    WALKER Mrs C A Jamikasoka Dirty Dancing At Shigatse
2nd:    LEWIS Mrs M V Zanamop Theme For A Dream Del Deelayne
3rd:     O BRIEN Miss A Bentarsna Nefertiti At Glishanna
Res:    ELLIS, S M & BELL, H M E Nedlik Limited Edition
VHC: JONES Mrs S M Tarendes Treasure That Bear

JB (12 Entries) Abs: 1
1st    WATSON Mr & Mrs J Lynruce The Black Pearl
2nd:    SUMNER Mrs G S Truern Total Eclipse
3rd:     HUMPHRIES, Mr A R & WHEATON Mrs M J Alamiks Shady Lady
Res:    CROPPER Mrs P Corrolls Dallas
VHC:  WALKER Mrs C A Shigatse Kia

Class 1108 PGB (10 Entries) Abs: 3
1st:    HUMPHRIES, Mr A R & WHEATON Mrs M J Alamiks Shady Lady
2nd:   JONES Mrs S M Tarendes Soul Bear
3rd:    PARADISE Mr A & Mrs J L Shardlow Wiggley Giggley
Res:    SURTEES Mrs K Katay Cinabar
VHC:  SHOEMARK Mr D & Mrs L Rossgilde Dream Lady At Luekiki

MdLB (5 Entries) Abs: 1
1st:    BLABER Ms C Chethang Laurencia at Jastina JW
2nd:    SEWARD Mrs J Elleonia On the Dark Side JW
3rd:    PLUMSTEAD Mrs I T Simark Lucy Lockett Of Showa
Res:    HARRISON Mr W & Mrs B Brendella's Desert Orchid:
 

LB (8 Entries) Abs: 1
1st:    WIEHE Mrs T A & Mr A C Lisimo April Love
2nd:    DAVIDSON-JONES Miss A E Peakajay Lady Ellawiza Sh.CM
3rd:    TORRANCE Mrs P Sinyul Can't Buy Me Love
Res:    SURTEES Mrs K Rossgilde Thyme To Dream at Katay
VHC:  HALL Miss M D Dimara Miss Izzabella of Shenedene JW

OB (11 Entries) Abs: 2
1st:    HOLLAND Miss G Vaderlands Electra-fy
2nd:   CHALMERS Mr D R & Mrs J Rossgilde Silver Gilt at Chethang JW Sh.CM
3rd:    PHILLIPS Mr P J & Mrs M G Dimara Misstical JW
Res:    CRUMMEY Miss N Deelayne Madness Divine at Nickanda JW
VHC:  WALKER Mrs C A Zentarr Zeeta At Shigatse